Saleziáni dona Bosca

saleziani-dona-bosca

link: http://saleziani.sk/

Saleziánske strediská podporujúce HorebPET:

Sme saleziáni – ľudia, ktorí venujú svoj život výchove vás– mladých…Náš vzor a zakladateľ je don Bosco, kňaz, ktorý žil v19.storočí v Turíne a venoval sa opusteným mladým. V jeho duchu sa snažíme ponúkať mladým rodinné prostredie ktoré ich môže v živote posúvať ďalej. Sme radi, ak sa tu z mladého človeka stane niekto, kto si vo svojom živote stojí za svojím, vie čo ho napĺňa a nebojí sa za to obetovať nejakú námahu.

Saleziánske mládežnícke stredisko sme prvý krát otvorili 14.9.1996. Pre veľký záujem sme neskôr začali spoluprácu so sestrami FMA, ktoré sa venujú hlavne výchove dievčat.Naše stredisko to nie sú múry, ale ľudia, ktorých tu môžeš stretnúť. Fungujú u nás tzv. stretká, kde môžeš zažiť rodinnú atmosféru, zábavu, ale aj vážne rozhovory o tvojej rodine, problémoch a otázkach. Ak si myslíš, že už máš na to a pochopil si, aký je štýl našej práce, môžeš sa stať animátorom– prebrať zodpovednosť za vedenie nejakého stretka, krúžku alebo pomáhať v stredisku iným spôsobom.
Okrem toho si tu môžeš zašportovať. Máme tu pre teba pripravené pekné ihriská na futbal, hokejbal, basketbal či volejbal. V zimnom období na tieto aktivity nám slúži naša telocvičňa. Ak nie si práve športový typ, môžeš sa naučiť hrať na, alebo sa zapojiť do našich zborov. Máme tu ponuky aj pre mladých, ktorí majú radi tanec alebo sa zaujímajú o prácu s počítačom.To všetko nie je len o zábave a partii. Sme veriaci ľudia a ak chceš prehĺbiť svoju vieru, máme tu pre teba duchovné ponuky – môžeš sa tu stretnúť s kňazmi, ktorí si na teba nájdu čas, môžeš sa prísť modliť do našej kaplnky, alebo môžeš využiť ponuku našich duchovných obnov alebo duchovných cvičení. Chceme ti jednoducho ponúknuť priestor, aby si mohol otvorene hovoriť o svojej viere, pýtať sa na to, čomu nerozumieš a modliť sa za to, čo sa nedá jednoducho pochopiť.Pre rodičov s malými deťmi tu máme k dispozícii rodičovské centrum Mamatko, ktoré funguje v lete na detskom ihrisku a v zime v priestoroch strediska. Okrem toho rodičia vytvárajú aj svoje rodinné spoločenstvá, ktoré sú otvorené aj pre nových členov.
V našom diele spolupracujeme so Združením saleziánov spolupracovníkov – ASC. Mládežnícke aktivity zastrešujú naše neziskové organizácie Domka a Laura.Je toho omnoho viac, tak sa zdvihni od počítača a príď sa radšej pozrieť…
Tešíme sa na teba!!!
SALEZIÁNI