Komu pomáhame

Fabian Sekáč

Dar príjme: Fabian Sekáč

Účel: Financovanie rehabilitačných cvičení a zdravotných pobytov

Zber prebieha v: Senica a okolie

Plagát na stiahnutie: tu

fabian sekac

Priama finančná pomoc:

Číslo účtu: 2842410697/0200
BIC: SUBASKBX
Poznámka: Fabianko Sekac

Príbeh od Fabka

Volám sa Fabian Sekáč a mám 4 roky a okrem toho aj DMO a Westow syndróm.
Aj napriek tomu vyzerám ako najšťastneišie dieťa na svete ,lebo ja mám svoj svet a iný nepoznám,
a keď ma nič nebolí väčšinou sa smejem. A ako sa to všetko stalo?
Narodil som sa nečakane v 30.týždni nakoľko som už ležal dva mesiace v nemocnici prestalo ma to baviť a ponáhľal som sa na svet. Z toho šoku som nevedel dýchať a museli ma 5 minút resuscitovať. No a môj malinký  mozoček to rozdýchal len čiastočne. Keď ma po ďalšom mesiaci
prepúšťali z nemocnice domov mamine povedali,že som na tom nie moc dobre nakoľko mám niektoré časti mozgu na oboch stranách odumreté . Na sonografii mozgu to vyzeralo ako veľké čierne mapy. No a mama bola z toho veľmi smutná. Pani docentka mi nariadila intenzívnu rehabilitáciu Vojtovou metódou, kopec častých kontrol u lekára a  šiel som domov. Ešte som nevedel nič o svete a už som musel denne makať čo sa mi samozrejme nepáčilo a dával som to patrične najavo všetkým okolo.
Keď som mal osem mesiacov bol som len trošku za ostatnými deťmi v mojom veku dostal som epilepsiu! Späť do nemocnice kde ma dva týždne pichali injekciami ,ktoré super zabrali akurát zo mňa zostalo bábätko,všetko čo som nacvičil bolo fuč a začínal som od začiatku. Tento raz to bolo cvičenie podľa Bobatha ktoré mi nevadí. Začal som chodiť pravidelne do kúpeľov,a na cvičenia do Bratislavy ,lebo toto cvičenie bližšie ku nám nikde nerobia. Mamina videla že pomaličky robím pokroky čo som sa snažil aby mala radosť , no stálo to nemalé peniaze. Tak začala zháňať kde sa dalo,oslovovala rôzne nadácie ,známych aj neznámych ľudí aby som mohol dostať tú najlepšiu starostlivosť. Teraz chodím do škôlky čo mi veľmi pomohlo na rozum a už toho veľa viem aj povedať a keď chcem aj zaspievať aj keď len vtedy keď chcem ja ,aj z toho sa všetci veľmi tešia.
Náš každodenný život je iný ako v rodinách kde  sú všetci zdravý ,je to jeden veľký boj od rána až do večera, mama chodí do práce kým som v škôlke ,letí pre mňa ,ideme doma cvičiť ,variť upratovať, dochádzať pravidelne do Bratislavy,.. a do toho ešte zháňa peniažky pre moje potreby lebo výplata je malá a mám ešte dvoch bratov ktorý tiež čo to potrebujú. Tak asi takýto je môj doterajší život a dúfam že to bude stále len lepšie.
Preto ďakujem všetkým dobrým ľuďom ktorý mi pomohli aj tým ktorý mi chcú pomôcť v mojom boji proti všetkým mojim diagnózam ,aby som bol ako všetky deti a mohol sa s nimi zabávať a robiť neplechu.
Ďakujeme  Vám Fabianko a mamina.

Sabinka Fajnorová

Dar príjme: Sabinka Fajnorová

Účel: Financovanie rehabilitačných cvičení a zdravotných pobytov

Zber prebieha v: zoznam zberných miest

Plagát na stiahnutie: tu

Sabinka

Priama finančná pomoc:

Číslo účtu: 1151264753/0200
IBAN: SK79 0200 0000 0011 5126 4753
BIC: SUBASKBX
Poznámka: Sabínka Fajnorová

Príbeh od Sabinky

Narodila som sa 22.5.2013 v Bratislave. Ešte som poriadne neuzrela svetlo sveta a už mi bolo predpovedaných mnoho rôznych diagnóz. Počas tehotenstva moja mamina prežívala veľmi ťažké obdobie, lebo ju doktori strašili tými najhoršími diagnózami. Aj napriek tomu maminka cítila, že sa teším na tento svet a že som veľká bojovníčka!

Som jej veľmi vďačná, že nedala na rady doktorov. Som krásne a veselé dievčatko, ale ku šťastiu mi chýba pohyb, aký majú moji kamaráti. Mojím najväčším snom je, aby som mohla bezstarostne behať, objavovať svet a hrať sa s mojimi rovesníkmi. Momentálne mi s pohybom pomáha mamina a precvičuje so mnou každý deň Vojtovu metódu. Absolvovala som už niekoľko rehabilitácií v Dunajskej Lužnej, no rehabilitácie aj cviky zaberajú pomalšie a preto by mi pomohol pobyt v hyperbarickej komore a centre Adeli. Pobyt v týchto zariadeniach je finančne náročný  a moji rodičia si ho nemôžu dovoliť.

Celková liečba v zariadení vychádza na 4500€.

Viac na stránke: http://pomozte-sabinke.weebly.com/

 

Marek Čižmár

Dar príjme: Marek Čižmár

Účel: Financovanie rehabilitačných cvičení

Zber prebieha v: Košiciach

Príbeh od Mareka: Marek sníva o svojej červenej motorke

Želaním každého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne tým vytúženým dieťaťom, ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol roka však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili vysnívaný život na boj o jeho záchranu.
Náš synček Marek má štyri rôčky. Do Novembra 2015 bol zdravý, veselý chlapček, ako každé dieťa hravý a neposedný ktorý miloval svoju červenú motorku. Práve v zápale hry sa mu do rúk dostali magnetické guľôčky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu. 1.decembra 2015 bol v nemocnici monitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG, a tým sa to všetko začalo. Bol to moment a už sme bojovali o život. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorne orgány. Operácia v Košiciach trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guličiek, došlo k resekcii tenkého čreva. Zotrval v umelom spánku, bol na pľúcnej ventilácii a pre silné poškodenie pusinky došlo k tracheotomii, ktorú sa 5.2.2016 pokúsili odstrániť a Marek to perfektne zvládol.
Marek už dýcha sám, sedí s oporou, pohmkáva si, nerozpráva, neotáča sa, papká sondou do žalúdka a popri sonde lyžičkou. Po štyroch mesiacoch hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov. Po prepustení sme absolvovali hyperbarickú oxygenoterapiu, čo malo výborný efekt. Chodíme na pravidelné rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko veľmi nákladné. V centre ADELI sme boli trikrát, a radi by sme sa sem veľmi radi vrátili, no je to pre nás finančne náročná liečba. Po absolvovaní tohto pobytu sa Marekov stav výrazne zlepšil. Išlo najmä o zlepšenie celkových motorických funkcií, zníženie svalového tonusu, zlepšila sa kontrola držania hlavy, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti.
V Marekovom terajšom zdravotnom stave potrebujeme celkovo zlepšiť psychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Spievankovo, vtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu nádherný a šťastný úsmev na tvári. Marekov stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.
Touto cestou Vás chceme poprosiť o získanie potrebných financií. Do terapie vkladáme veľké nádeje a veríme, že budeme mať toľko síl a nášho synčeka na nožičky postavíme. Marek je veľký bojovník. Z celého srdca Vám ďakujeme.

Nikolka Poláková

Dar príjme: o.z. Nikolka

Účel: Financovanie liečby a zakúpenie rehabilitačných pomôcok

Zber prebieha v: Sereď a okolie

Viac info na webe o.z.

Priama finančná pomoc:

Číslo účtu: SK83 1100 0000 0029 4102 3684
SWIFT: TATRSKBX

O Nikolka o.z.

Občianske združenie Nikolka sme pôvodne založili pre malú bojovníčku Nikolku Polákovú, ktorá sa narodila predčasne v 31.týždni tehotenstva s ojedinelou diagnózou chylothorax. Ťažký štart do života a nedostatočné okysličenie mozgu nezostalo bez následkov a Nikolka bojuje s diagnózou detská mozgová obrna,neskôr sa pridružil aj detský autizmus. Nikolka má 8 rokov, no nerozpráva, nebehá a nehrá sa ako jej zdraví rovesníci. Je plne plienkovaná a kŕmená a denne musí absolvovať množstvo rehabilitácií, terapií a špeciálnej pedagogiky. Ale jej rodičia Ľubomíra a Jozef, a sestrička Simonka ju bezhranične ľúbia, nevzdávajú sa a veria, že prídu ďalšie pokroky. Keďže vieme, aká náročná je starostlivosť o hendikepované dieťatko po všetkých stránkach, rozhodli sme sa cez naše o.z. pomáhať ďalším rodinám s podobným osudom.

Cieľom občianskeho združenia je:
Prispievať k zlepšeniu zdravotného stavu, životných podmienok a sociálneho statusu hendikepovaným a ťažko chorým deťom a občanom s telesným, mentálnym alebo kombinovaným postihnutím a ich rodinám. Za účelom dosiahnutia tohto cieľa sa činnosť združenia zameriava na:
– organizovanie hudobných, divadelných a kultúrnych podujatí s cieľom získať finančné prostriedky pre plnenie potrieb a cieľov združenia
-organizovanie charitatívnych akcií, zbierok a aukcií, výroba a predaj propagačných predmetov s cieľom získať prostriedky k dosiahnutiu cieľov združenia
-pomôcť rodičom hendikepovaných detí získať alternatívne zdroje financovania liečby, rehabilitácií, terapií a pomôcok,alebo priama pomoc s financovaním podľa finančných možností združenia
-poskytovanie zdravotných, sociálnych, rehabilitačných, pedagogických služieb a iných doplnkových terapií a konzultácií rodinám, založenie a prevádzkovanie denného centra

Kubko Homola

Zber prebieha v: Banská Bystrica