Komu pomáhame

Fabian Sekáč

Dar príjme: Fabian Sekáč

Účel: Financovanie rehabilitačných cvičení a zdravotných pobytov

Zber prebieha v: Senica a okolie

Plagát na stiahnutie: tu

fabian sekac

Priama finančná pomoc:

Číslo účtu: 2842410697/0200
BIC: SUBASKBX
Poznámka: Fabianko Sekac

Príbeh od Fabka

Volám sa Fabian Sekáč a mám 4 roky a okrem toho aj DMO a Westow syndróm.
Aj napriek tomu vyzerám ako najšťastneišie dieťa na svete ,lebo ja mám svoj svet a iný nepoznám,
a keď ma nič nebolí väčšinou sa smejem. A ako sa to všetko stalo?
Narodil som sa nečakane v 30.týždni nakoľko som už ležal dva mesiace v nemocnici prestalo ma to baviť a ponáhľal som sa na svet. Z toho šoku som nevedel dýchať a museli ma 5 minút resuscitovať. No a môj malinký  mozoček to rozdýchal len čiastočne. Keď ma po ďalšom mesiaci
prepúšťali z nemocnice domov mamine povedali,že som na tom nie moc dobre nakoľko mám niektoré časti mozgu na oboch stranách odumreté . Na sonografii mozgu to vyzeralo ako veľké čierne mapy. No a mama bola z toho veľmi smutná. Pani docentka mi nariadila intenzívnu rehabilitáciu Vojtovou metódou, kopec častých kontrol u lekára a  šiel som domov. Ešte som nevedel nič o svete a už som musel denne makať čo sa mi samozrejme nepáčilo a dával som to patrične najavo všetkým okolo.
Keď som mal osem mesiacov bol som len trošku za ostatnými deťmi v mojom veku dostal som epilepsiu! Späť do nemocnice kde ma dva týždne pichali injekciami ,ktoré super zabrali akurát zo mňa zostalo bábätko,všetko čo som nacvičil bolo fuč a začínal som od začiatku. Tento raz to bolo cvičenie podľa Bobatha ktoré mi nevadí. Začal som chodiť pravidelne do kúpeľov,a na cvičenia do Bratislavy ,lebo toto cvičenie bližšie ku nám nikde nerobia. Mamina videla že pomaličky robím pokroky čo som sa snažil aby mala radosť , no stálo to nemalé peniaze. Tak začala zháňať kde sa dalo,oslovovala rôzne nadácie ,známych aj neznámych ľudí aby som mohol dostať tú najlepšiu starostlivosť. Teraz chodím do škôlky čo mi veľmi pomohlo na rozum a už toho veľa viem aj povedať a keď chcem aj zaspievať aj keď len vtedy keď chcem ja ,aj z toho sa všetci veľmi tešia.
Náš každodenný život je iný ako v rodinách kde  sú všetci zdravý ,je to jeden veľký boj od rána až do večera, mama chodí do práce kým som v škôlke ,letí pre mňa ,ideme doma cvičiť ,variť upratovať, dochádzať pravidelne do Bratislavy,.. a do toho ešte zháňa peniažky pre moje potreby lebo výplata je malá a mám ešte dvoch bratov ktorý tiež čo to potrebujú. Tak asi takýto je môj doterajší život a dúfam že to bude stále len lepšie.
Preto ďakujem všetkým dobrým ľuďom ktorý mi pomohli aj tým ktorý mi chcú pomôcť v mojom boji proti všetkým mojim diagnózam ,aby som bol ako všetky deti a mohol sa s nimi zabávať a robiť neplechu.
Ďakujeme  Vám Fabianko a mamina.

Sabinka Fajnorová

Dar príjme: Sabinka Fajnorová

Účel: Financovanie rehabilitačných cvičení a zdravotných pobytov

Zber prebieha v: zoznam zberných miest

Plagát na stiahnutie: tu

Sabinka

Priama finančná pomoc:

Číslo účtu: 1151264753/0200
IBAN: SK79 0200 0000 0011 5126 4753
BIC: SUBASKBX
Poznámka: Sabínka Fajnorová

Príbeh od Sabinky

Narodila som sa 22.5.2013 v Bratislave. Ešte som poriadne neuzrela svetlo sveta a už mi bolo predpovedaných mnoho rôznych diagnóz. Počas tehotenstva moja mamina prežívala veľmi ťažké obdobie, lebo ju doktori strašili tými najhoršími diagnózami. Aj napriek tomu maminka cítila, že sa teším na tento svet a že som veľká bojovníčka!

Som jej veľmi vďačná, že nedala na rady doktorov. Som krásne a veselé dievčatko, ale ku šťastiu mi chýba pohyb, aký majú moji kamaráti. Mojím najväčším snom je, aby som mohla bezstarostne behať, objavovať svet a hrať sa s mojimi rovesníkmi. Momentálne mi s pohybom pomáha mamina a precvičuje so mnou každý deň Vojtovu metódu. Absolvovala som už niekoľko rehabilitácií v Dunajskej Lužnej, no rehabilitácie aj cviky zaberajú pomalšie a preto by mi pomohol pobyt v hyperbarickej komore a centre Adeli. Pobyt v týchto zariadeniach je finančne náročný  a moji rodičia si ho nemôžu dovoliť.

Celková liečba v zariadení vychádza na 4500€.

Viac na stránke: http://pomozte-sabinke.weebly.com/